Kaçamak Notlar
Kaçamak Notlar

Kaçamak Notlar

Fiyat : ₺8,00

Olmak, var olmak, yok olmak, hiç olmamak.

:

Beyin ile düşünüyordu insan, yürekle değil. Önce eksikler tamamlanmalı, çukurlar doldurulmalıydı. Yoksa mağarada mı yaşanmalıydı? Önce korkaklığı gizlemek için takınılan dürüstlük tazelenmeliydi. Kanılanlar ve inanmaktan korkulanlar lanetlenmeliydi.

Lanet yolsuzluğun yolunda olan başka insanlar tanıdık bir gün. Kayıplarıyla övünüyorlardı. Sonra sözcükler korkutmaya başladı bizi. Neredeyse konuşmak mümkün değildi. Bir dönem sustuk. Her kelime bir başlıktı. Bir dönem başlıklardan tiksindik... Bir yol bulamadığımız için kendimize lanet ettik aslında.

Tartışma konusu yaratan her şey biraz muammaydı... Bir kelime üzerine kafa yormaktansa, en iyisi bulana dek beklemekti. İnanmaktan ya da kelimelere takılmaktan daha iyiydi... Yaratılış mesela. 

Olmak, var olmak, yok olmak, hiç olmamak. Bu da kategorize olmaktı sonuçta: kategorisizliği seçenlerin kategorisi... Ve kategorisizlik ile beklemek arasında fark vardı. Kelimeler çok insafsızdı.

Agnostik bile olamıyorsak çok işimiz vardı. Bir şey olmak zorundalığına sitem etmek bir işe yaramadı. Bir şey olmalıydık… Adını koyamadık. Yine de isim bulanlara saygılıydık.

Benzer Ürünler
 • Ve en önemli parçası yapbozun: Aşk…
  ₺24,50
  ₺35,00
 • Bir millet ağlıyordu…
  ₺53,90
  ₺77,00
 • Tarihin en büyük bilim dehâlarından olan bu çiftin kişisel hayatları, okuyan herkesi etkisi altına alacak.
  ₺16,80
  ₺24,00
 • “Evet, bir müellif sonsuz mevzuda yazabilir. Lakin geriye dönüp baktığımda ben, şimdi kalemimi ne ile meşgul edeceğimi kestiremez haldeyim. Tek tesellim, bilfiil aralarında olamasam da; Yakup Kadri, Ömer Seyfettin, Falih Rıfkı ve henüz tanımama rağmen kaleminin zarafetini her satırda hissettiğim, Halide Edip gibi tanrının bizleri seçerek bir araya getirdiği işte o Müellifler Zamanı’nda dünyaya düşmüş olmak...”

  Kahramanımız böyle sesleniyor geçmişten bize.

  1900’lü yılların savaş ve kaosları içinde hem bir subay hem de gizli mahlaslarla yazılar yazan bir yazar olan kahramanımız, hayatının otuz beş yılını özetliyor hikayelerinde.

  Üstelik “Müellifler Zamanı” sözünde de fazlasıyla ciddi. Zira hikayelerde bahsi geçen yazarların tamamı -kendi de dahil- 1880 kuşağında doğmuştur.

  İşte bu çetin hikayelerde, şimdiki edebiyatımızın allameleri olan bu yazarlar, kahramanımıza kimi zaman dost olacak, kimi zaman esaret arkadaşı olacak, kimisi de ona hayatı boyunca yol arkadaşlığı yapacaktır.

  Bu kitap, 136 yıl önceki Müellifler Zamanı’ndan, 136 yıl sonraki Okur’a, Yazar’a, Çizer’e, onların yeniden selamıdır: “Kalanlara bol şans!”

  ₺11,20 KDV Dahil
  ₺16,00 KDV Dahil
 • Evrende yalnız değiliz.
  İnsanlık başka gezegenlerde canlı türleri ararken bizleri inanç, politika, güç ve parayla kontrol eden; her şekle, her bedene bürünen Reptilianlar bizi yüzyıllar öncesinde buldu. Aslında onlar evrenin öbür ucundan dünyayı istila etmeye gelmiş bir sürüngen formu.

  Bilge Karul’un uzgörü haritasına göre 2028 ve 2088 yılları dünya gezegeni için çok önem taşıyor.

  İnsan ırkını kontrol edebilmek adına özel eğitim görerek yedinci dereceye kadar çıkabilmiş, fakat Bilge Karul’la fikir ayrılığı yüzünden lanetlenerek kovulmuş Reptilianlar gereğinden fazla şey biliyorlar.

  Saef, Cidar, Kuva ve diğer kovulmuşlar 29 Şubat’ın artık dakikalarında doğacak tüm bebeklerin kaderlerini kollama kararı almışlardı. Aslında Cidar ve Kuva’ya göre özellikle bir bebek dünyaya hiç gelmemeliydi. Fakat Saef, dostlarıyla anlaşamıyordu. Yaşamın olağan akışı ve dengesi bozulduğu zaman, güçlerinin yetmeyeceği felaketler ardı ardına gelince pişmanlık duymak istemiyordu.

  Reptilianlar ve insanlar.

  İki canlı türü de kendi kaderini çizebilmek için evrenin sınırlarını test ediyor.

  ₺25,00 KDV Dahil