Hakkımızda

Biraz cesaret ve edebiyat sevgisini bir araya getirerek çıktığımız bu yolculuğa 2009 yılında başladık ve her biri alanında uzman editör, çevirmen, grafik tasarımcılarımız; daima yanımızda olan yazar ve okurlarımızla birlikte kocaman bir aile olduk. Bu yolda yeri geldi zorluklarla karşılaştık ancak engellerin her birini aşarak sınır tanımadık.

Edebiyat, araştırma, anı, biyografi, politika, tarih, deneme ve dünya edebiyatı alanlarında yayımladığımız eserlerle her geçen gün hedeflerimizi genişlettik.

Kanes Yayınları, ilhamını sizlerden alarak yaratıcı tavrını kurup geliştirmeye devam ediyor.

Bu yolculukta yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.

About Us

By gathering some courage and plentiful love of literature, in the journey we have begun in 2009, we became a huge family with our editor, translator, graphic designer each one an acknowledged expert, and our authors and readers who never leave us alone. In this road, sometimes we have encountered hardship and sometimes we have stumbled but always overcome the obstacles and have no boundaries.

With the works we have published in the fields of literature, research, memoir, biography, politics, history, essays and worldwide literature, our goal is to extend our family with each passing day.

Kanes Family continues preserving and improving its creative and innovative manner in the world of literature by getting inspired by you.

We thank everyone who accompany us in this journey.

 

 

 

 

TOZLU KİTAPLIK
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR