EDİTÖRYEL HİZMETLER

Pek çok yazar tam donanımlı değildir. Zira yazmak yürek işidir. Bizim için nitelikli ve içeriği kaliteli olan eser okuyucu ile buluşmalıdır.  Siz yazın, biz inceleyelim. Önemli olan eserin mutfağa telef olmadan girebilmesidir. Sonrasında profesyonel kadromuzla çalışmanızın eksiksiz ve hatasız okuyucuya ulaşması için sizin onayınızla müşterek çalışmaya başlanacaktır.

Takdir edersiniz ki, redakte edilmeden basılan bir eser; yazanın sönük kalmasına, bu eseri basan yayınevinin de prestij kaybına neden olur.   Bu sebeple basımına karar verilen eser yoğun bir ekip çalışması ile hak ettiği değere kavuşturulur. Aksi teklif edilen imlası düzenlenmemiş, muhtemel anlatım yanlışları olan bir çalışma Kanes Yayınlarının misyonuna aykırıdır.

 

KAPAK TASARIM 

Arka Kapak

Yazan aynı zamanda da heybesini doldurmak ve azığını yerinde kullanmak için okuyan kişidir. Nasıl bir sahafta gördüğümüz kitabı elimize alır almaz arka kapağa bakarak eser içeriği hakkında bilgi edinmeye çalışıyorsak bu otomekanizma   hepimizde aynı şekilde işleyecektir.

Bu nedenle arka kapak yazısı önemlidir. Yazar burada isterse özgeçmişini ya da dilediği metni kullanabilir. Ancak bizim önerimiz editörlerimizin seçtiği içerikten vurgulu cümleler ve içeriğin ruhu hakkında merak uyandıran bölümlerden metinler kullanılmasıdır. Bu konuda da editörlerimiz yazara fikirlerini iletecek ve metin müşterek belirlenecektir.

 

Ön Kapak

Değerli hediye kaliteli ambalaja konulur. Yazmak zor zanaattır. Basım aşamasına getirilen bir eserin okuyucuya sunulması da titiz bir çalışma gerektirir. Leziz yemeklerin sunumunda masaya konulan iki mum romantizmi ifade ettiği gibi; kapak da eserin içeriğini hissettirmeli, kitabı eline alan okuyucunun duygularına hitap edebilmelidir.

Bu aşama da yazar grafikerlerimize yönlendirilecektir. Yine müşterek çalışma neticesinde eseri vücuda getirenin duygularını ifade edebileceği, hatta telif hakkı sorumluluğu yazarın kendisinde olan bir resmin kullanılmasını talep ediyorsa uygun bir kapak tasarımı ile çalışma sonlandırılacaktır.    

 

SAYFA DÜZENİ (DİZGİ)

Kanes Yayınları içerik düzenleme, arka ve ön kapak tasarım aşamalarından sonra dizgiye başladığı eseri, titizlikle rahat okunabilir karakter ve düzgün biçimsel özellikleri ile baskıya hazır hale getirir.

 

ISBN / ISSN

Kanes Yayınları 5846 Sayılı FSEK Kanunu çerçevesinde Süreli/Süresiz yazılı basım materyallerinin ISBN ve ISSN numaraları almaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tahsis edilen on basamaklı koddur. Bu kod uygunluğunda barkod numarası da tahsis edilmektedir.  

 

UZAK OKUYUCUYA ULAŞIM

Teknolojinin hızla ilerlemesi nedeniyle artık alışveriş, imkanları gelişmiş okuyucunun parmağı altında bir tık mesafededir. Bu nedenle Kanes Yayınları kendi web sitesinden güvenli alışveriş imkanı sağlayan yazılımla hizmet vermektedir. Uygun kargo fiyatları ile okuyucuya kaliteli hizmet vermeyi amaçlamıştır.

Bunların yanı sıra internet ortamında kitap satış platformları ile anlaşmalar yapılmıştır. Öte yandan dağıtım firmaları aracılığı ile bayilere gönderim yapacaktır.   Altı aylık raporlar ile satışı hakkında yazar bilgilendirilecektir.

E-kitap projelerine de destek veren yayınevimiz; korsanla mücadele esasları çerçevesinde yazarın telif haklarını koruyarak  e-ink (elektronik mürekkep) teknolojisine sahip cihazlarını, bilgisayar ve cep telefonu uygulamalarını iPhone, Windows mobile vb. destekleyecek bir altyapıya sahip olan sistemlerde değerlendirilmek üzere   kitabını e-kitap olarak da basımını sağlamak yazarlarımızın tercihine bırakılacaktır.

TOZLU KİTAPLIK
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR