İNSAN DİLDEN YETER DİLDEN BİTER
İNSAN DİLDEN YETER DİLDEN BİTER

İNSAN DİLDEN YETER DİLDEN BİTER (9786054478156)

Fiyat : ₺10,00
Barkod : 9786054478156

Söyleyeni ve söylenme zamanı belli olmayan uzun deneyimler sonucu ortaya çıkmış, toplumca kabul görmüş ve anonimleşmiş kısa öğütlerdir atasözleri.

:

Söyleyeni ve söylenme zamanı belli olmayan uzun deneyimler sonucu ortaya çıkmış, toplumca kabul görmüş ve anonimleşmiş kısa öğütlerdir atasözleri. İleri sürülen ve savunulan düşüncenin temelini oluşturduğu için “Sav”  veyahut fikri iletişimde hikmetli sözlerin kullanılması “irsal-i mesel” olarak da tanımlanabilir.

Düşünce, inanç ve kültür yapımızın temelini oluşturduğu ve yüzyılların değişen düşünce ve mantığı karşısında dinamizmini koruduğu hatta tanık misyonu üstlendiği düşünülünce; dilimizi süsleyen bu sanat unsurunun, dil felsefesi açısından da incelenme gereksinimi doğmuştur.

Yazar, yılların birikimi yanında inceleme ve araştırmalarıyla, pek çok kaynaktan yararlanarak, dil san’atı yanında dil felsefesinin de temelini oluşturan atasözlerini, bu kitapta bir araya getirmiş, kaynak eser niteliğinde Türkçe ve Almanca olarak okuyucuya sunmuştur. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR