Seçim Nasıl Kazanılır ve Osmanlı’dan Türkiye’ye Seçim Tarihi
Seçim Nasıl Kazanılır ve Osmanlı’dan Türkiye’ye Seçim Tarihi

Seçim Nasıl Kazanılır ve Osmanlı’dan Türkiye’ye Seçim Tarihi (9786059915656)

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺45,00
İndirimli : ₺31,50
Barkod : 9786059915656

Günümüz dünyasında seçimler çok geniş bir örgütlenme, iletişim ve propaganda sistemi içinde yapılmaktadır. Siyasal partilerin seçim kazanmak için başvurdukları uygulamalar büyük harcamalar gerektiren bir mekanizma halini almıştır.

:

Günümüz dünyasında seçimler çok geniş bir örgütlenme, iletişim ve propaganda sistemi içinde yapılmaktadır. Siyasal partilerin seçim kazanmak için başvurdukları uygulamalar büyük harcamalar gerektiren bir mekanizma halini almıştır. Seçim kampanyaları profesyonelce yürütülmekte ve seçmen her türlü araçla etkilenmeye çalışılmaktadır. Yazılı basın, televizyon ve en yeni iletişim araçları bu amaca hizmet etmektedir. 21. Yüzyılda seçim kazanmak için seçmenin geleceğini belirleyecek bir program yapmanın yanında bu programın gerçekten başarı ile uygulanacağı algısını da yaratmak gerekmektedir.
Kitabımızda tüm bu araçların nasıl kullanılması gerektiği konusunda, Türkiye ve diğer dünya ülkelerinde yapılmış seçim kampanyalarından örnekler verilmektedir. Fakat tüm bu uygulamaların yanında, bugün yaşadığımız topraklarda “seçme”, “seçilme” ve “seçim” kavramını ile uygulamaların nasıl geliştiğini özet olarak yeniden hatırlatmak istedik. Bu amaçla, Osmanlı İmparatorluğunda geçerli “millet” sisteminin 19. Yüzyıl ortalarına kadarki yönetim uygulamasında gördüğümüz “seçim” kavramına da değinmeden geçemedik.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu günlerinde Ankara’da çalışmalarını yürüten Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin özel durumuna kitabımızda önemli bir yer ayırdık. Bu Meclis, yasama, yürütme ve yargı gücünü üç yıl boyunca kendinde toplayan bir parlamento olarak da tarihe geçmiştir. Bir diğer özelliği de, açıldığı 23 Nisan 1920 gününden son toplantısının yapıldığı 16 Nisan 1923 gününe kadar hiç ara vermeden 24 saat toplantı halinde olmasıdır.
1946 yılında tek dereceli ve çok partili seçim sistemine geçişi izleyen yılların tüm seçim sonuçları ve özellikleri hakkında kitabımızda ayrıntılı yer verilerek kapsamlı bir çalışma yapılmıştır.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.
Benzer Ürünler
 • Aykırı dedektif Sherlock Holmes, edebiyat tarihinin en meşhur suç çözme uzmanı
  ₺17,50
  ₺25,00
 • Küçük Kara Balık, hayatının hiçbir amacı olmamasından sıkılmış. Bu yüzden bir gün yaşadığı nehrin ötesini görmeye karar verip büyük bir maceraya atılmış.
  ₺8,40
  ₺12,00
 • Sınıfımıza yeni bir öğretmen geldi. Biraz değişik biri. Kulakları hareket ediyor, belli aralıklarla gözleri seğiriyor. Kediler peşinde tek sıra olup geziyor. Bir oturuşta üç kase sütlaç yiyebiliyor!

  Onun gizemli güçlere sahip olduğunu düşünüyoruz. Aklımızdan geçen soruları daha biz sormadan cevaplıyor. Geçen gün, belgesel izlerken bizi gezegenler arası yolculuğa çıkardı. Resmen uzay simülasyonunun içindeydik. Göktaşlarının sesini duyduk. Güneş’in sıcaklığını yüzümüzde hissettik. İnanılmazdı.
  Üstüne bir de sınıftan çıkarken hiçbir şey olmamış gibi haftaya görüşürüz dedi. Bu öğretmenle nasıl baş edeceğimizi bilmiyoruz. Ama o süper biri.

   

  ₺17,50
  ₺25,00
 • Zamanda bir adım geriye gidin ve İS 137 yılında antik Roma’daki insanların yaşantılarına tanıklık edin.

  ₺24,50 KDV Dahil
  ₺35,00 KDV Dahil
 • Zamanda bir adım geriye gidin ve İÖ 1414 yılında antik Mısır’daki insanların yaşantılarına tanıklık edin.

  Bu kitapta, firavunların başkenti Thebes’in sakinleriyle yirmi dört saat geçirerek antik Mısır’da yaşamanın nasıl bir şey olduğunu keşfe çıkıyoruz. Her saat başı bir başka Mısırlıyla tanışıyor; çiftçisinden askerine, hekiminden hükümdarına, balıkçısından mumya uzmanına kadar Mısır toplumunun çok katmanlı yapısını çözüyoruz.

   

  Bir hiyeroglifi yanlış çizmenin korkunç sonuçları, dağ keçisi ve su aygırı yağının kelliğe nasıl deva olduğu, mezar hırsızlarının atlattığı büyük tehlikeler ve bu kadim ulusun gündelik yaşantısı hakkında daha pek çok ilginç bilgiyi sayfaların arasında bulacaksınız.

   

   

  ₺24,50 KDV Dahil
  ₺35,00 KDV Dahil